Obsah

Fotogaléria

Školský rok:
 • Pearson and BBC Live Classes

  Dňa 24.1.2020 žiaci 5., 6., a 7.ročníka sledovali živé vysielanie v anglickom jazyku "Pearson & BBC Live Classes". Naši žiaci online komunikovali s inými žiakmi z celého sveta. Témou živého vstupu bol život zvierat v ich prirodzenom prostredí. Podujatie pripravila pani učiteľka Uhríková, ktorej ďakujeme za všetkoooo :)

 • Pozvánka na triedne aktívy

  Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 20.1.2020 (pondelok) sa uskutočnia triedne aktívy.

  Od 15.30 - 2. a 9.ročník.

  Od 16.00 - 1. 3., 4., 5., 6., 7. 8. ročník.

  Program:

  1. Výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov za 1.polrok.

  2. Aktuálne aktivity a podujatia.

  3. Konzultácie s vyučujúcimi.

  Účasť rodičov je potrebná !

 • Pozvánka na ples :)

 • Lyžiarsky výcvik

  Lyžiarsky výcvik


  Od 6.1. do 10.1.2020 naši žiaci úspešne absolvovali lyžiarsky výcvik. Po niekoľkých rokoch sme opäť navštívili Donovaly a Donovaly nesklamali :)  Podmienky na lyžovanie boli výborne, strava chutná, lokalita výhodná. Penzión Zornička sa nachádza pod Novou hoľou, kde  sme sa vyviezli lanovkou na vyhliadku. Vedľa penziónu je ľadové klzisko a lyžovali sme na Záhradišti.

 • Vianočný stolnotenisový turnaj


  Tradičný vianočný turnaj v stolnom tenise sa konal dňa 27. 12. 2019 od 10.00 hodiny v kultúrnom dome v Trávnici. Zúčastnilo sa na ňom 12 žiakov základnej školy. Hrali v jednej skupine systémom každý s každým na dva víťazné sety. Spolu odohrali 68 zápasov.  V kategórii mladších žiakov získal prvé miesto Matej Mičík, druhé miesto Alex Bako  a tretí skončil Bruno Bako. V kategórii starších žiakov získal prvenstvo Andrej Štrbo,  na druhom mieste bol Štefan Šustek a tretie miesto obsadil David Vašek. Zvláštnu cenu sme udelili najmladšiemu hráčovi turnaja – Nikolajovi Bakovi, ktorý navštevuje materskú školu v Trávnici. Turnaj organizačne zabezpečovala Mgr. Anna Ivanová a Mgr. Ľubomír Levák. Poďakovanie tiež patrí pani riaditeľke ZŠ s MŠ Trávnica Mgr. Adriane Konkolyovej, ktorá prišla povzbudiť hrajúcich žiakov a odovzdala im získané ocenenia. Všetky ceny do turnaja venoval žiakom Obecný úrad v Trávnici, za čo im v mene organizátorov i žiakov ďakujeme.

  Hlavnou myšlienkou  turnaja je trávenie voľného času žiakov pri športovaní, v spoločnosti kamarátov a tiež presadzovanie myšlienok fair-play v športe :)

 • Vianočné posedenia a kamaráti z Kene :)


  Posledný školský deň v tomto roku si triedy pripravili vianočné besiedky, deti si vymieňali darčeky, 6. a 7. mali zaujímavé vianočné aktivity, žiakov 9.ročnka navštívil pán učiteľ Levák a všetkých zaujala beseda s kamarátmi z Kene, ktorí študujú na Slovensku. Porozprávali nám o svojich Vianociach, naučili nás spievať HAKUNA MATATA, bubnovať a tancovať.

  Po detských besiedkach sme si vianočne posedeli spolu všetci zamestnanci a tiež bývalé panie učiteľky. Všetkým ďakujeme za príjemné chvíle. Po svahílsky: ASANTE SANA  :)

 • Vianočné posedenie v 1. a 2. oddelení ŠKD

 • Besedy na 2.stupni: PRAVDA O DROGÁCH

  Drogy sú zlé, drogy nechceme, drogy škodia zdraviu... To sú vyjadrenia žiakov po besede, ktoré pripravilo Občianske združenie Slovensko bez drog. Diskusiu s deťmi viedol Ing. Rastislav Bobček, PhD.

 • VIANOČNÁ AKADÉMIA

  V druhú adventnú nedeľu popoludní sa naši žiaci predstavili krásnym programom. Ako deti hovoria, bolo to "cool". Program s deťmi nacvičili: panie zástupkyne Rácková a Skačanová, panie učiteľky: Lehocká, Chmeliarová, Horňáková, panie vychovávateľky Adamková a M. Ivanová a ZUŠ: pán učiteľ Farkaš, pani Šindlery a pán riaditeľ Dome. Ďakujeme :)

 • Lucia v škole

  Aj v tomto roku nás navštívila sv. Lucia. Povymetala všetky kúty, vymietla všetky zlé veci, odohnala neprajnosť a zlú náladu.  Lucia nám spríjemnila krásne predvianočné chvíle :)

 • Trávnické deti na opere, v ktorej spieva Barborka

  Naša bývalá žiačka Barborka Dvorská - Návojská (v strede)  je opernou speváčkou a všetci sme boli zvedaví na Rozprávku o šťastnom konci, v ktorej spieva. Balkóny Slovenského národného divadla v Bratislave sa zaplnili deťmi, ktoré so záujmom sledovali dej rozprávky, ktorý všetkým pripomenul, čo všetko je šťastím: ŠŤASTÍM JE TO, ČO JE :)

  Aj v tejto rozprávke DOBROTA NAD ZLOM ZVÍŤAZÍLA  a všetci  vystupujúci s presvedčením spievali:  DOBRO RAZ NADOBRO ZVÍŤAZÍ :)

  Vstupenky na predstavenie boli mikulášskym darčekom od Rodičovského združenia pri ŽŠ s MŠ v Trávnici. Ďakujeme :)

 • Vianočné trhy pred školou

  Školský dvor sa počas druhej adventnej nedele zmenil na tradičné vianočné trhovisko. Trhovníci ponúkali svoje výrobky, obecný úrad pohostil návštevníkov vianočným  punčom a deti svojím vystúpením spríjemnili všetkým predvianočné popoludnie. 

 • Náš prvý predvianočný týždeň :)

   

  V mesiaci december panuje na našej škole predvianočná nálada. Vzdelávacie aktivity striedame s výchovnými. K Vianociam sa približujeme adventými prekvapeniami, ktoré dostane každý deň niekoľko detí.

  Utorok - žiaci 7. , 8. a 9. ročníka sa zúčastnili na živom vysielaní v anglickom jazyku Pearson & BBC Live Classes. Naši žiaci mali príležitosť online komunikácie s inými žiakmi z celého sveta. Išlo o opakované stretnutie a tentokrát sa naši žiaci rozprávali so študentami anglického jazyka zo Srbska, Ruska, Talianska, Turecka a ďalších krajín. Témou hodinového živého vstupu bolo používanie nových technológií a ich vplyv na život mladých ľudí.    Aktivitu pripravila: Mgr. Kristína Uhríková

  Streda - vyhodnotili sme jesenné súťaže a úspených riešiteľov olympiád. Popoludní prišiel do ŠKD Mikuláš, čert a anjel. 

  Štvrtok - Mikuláš deti navštívil aj v kultúrnom dome.

 • Naše úspešné florbalistky :)

  Florbal sa stal v posledných rokoch v našej škole mimoriadne obľúbeným športom pre chlapcov aj dievčatá. Počas jesenného obdobia naši žiaci absolvovali niekoľko turnajov. Úspešnejšie bolo družstvo dievčat. Dňa 15. 11. 2019  sme sa zúčastnili postupového kola, kde hladko vyhrali 8:0 nad ZŠ Kolta, 10:0 nad ZŠ Lipová a so ZŠ Mostná v Nových Zámkoch remizovali 3:3. Svojou hrou a víťazstvami si žiačky zabezpečili postup na okresné kolo 19. 11.2019 v Nových Zámkoch. Tu sa stretli vo vzájomných zápasoch družstvá: ZŠ Gábora Bethlena Nové Zámky, ZŠ Nábrežná Nové Zámky, ZŠ SNP Šurany, ZŠ  s MŠ Maňa, ZŠ s MŠ Trávnica. Dva zápasy žiačky vyhrali a dva prehrali. Svojím fantastickým a vynikajúcim herným výkonom si vybojovali tretie miesto :)

  Našu školu reprezentovali: Bronislava Chrenková, Nina Leváková, Nina Horňáková, Laura Adamková, Lucia Kačáková, Mária Vačková, Adriana Šváčová, Dominika Poláková, Paulína Petrášová, Chantal Poláková, Alexandra Mankovecká. 

  Dievčatá sa nezľakli silných súperov, hrali s obrovským nasadením a s chuťou zvíťaziť. Dosiahli tak pre našu školu historicky prvý medailový úspech v okresnej florbalovej  súťaži.

  Poďakovanie patrí:

  - dievčatám za vynikajúcu reprezentáciu školy,

  - vyučujúcim telesnej výchovy a tiež vedúcim športových krúžkov, ktorí sa dievčatám venujú v mimovyučovacom čase,

  zriaďovateľovi školy - Obecnému úradu v Trávnici, ktorý pre žiakov zakúpil nové kvalitné florbalové hokejky.

  Napísala Mgr. Anna Ivanová

 • Vianočné trhy :)

        Obecný úrad,  poslanci  obecného  zastupiteľstva

  ZŠ  s MŠ v Trávnici

  Vás pozývajú 

  na

  PREDAJNÉ VIANOČNÉ  TRHY

  Kedy ?   8. decembra 2019  o 14.00

  Kde?    pred  budovou  základnej  školy

  Čo ?

  Kultúrny program  detí MŠ a ZŠ

  Oficiálne odhalenie malieb na múre trávnickej histórie

  Ponuka rôznorodých vianočných dekorácií

  Medovníky, oblátky, med

  Vianočný punč

   

                                         Tešíme sa na všetkých :)

 • POZVÁNKA

  Obecný úrad,  poslanci  obecného  zastupiteľstva,

  ZŠ s MŠ v Trávnici

  Vás pozývajú  do kultúrneho domu na

  VIANOČNÉ  TVORIVÉ  DIELNE

  27. novembra 2019 od 14.00 hodiny

  Aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť: 

    Vytváranie vianočných ikebán

   Pečenie vianočných oblátok a trubičiek

  Zdobenie medovníčkov

  Výroba vianočných sviečok

   Háčkovanie  ozdôb na vianočný stromček

  Zdobenie servítkovou technikou s vianočnými motívmi

  Kreslenie  obrázkov s vianočnou tematikou

  Vyrábanie rozmarínových vrecúšok

  Vyrábanie sviečok z včelieho vosku

  Budeme radi, ak sa pridáte svojou aktivitou :)

     Tešíme sa na všetkých :) 

 • 1.riadieľské voľno v školskom roku 2019/2020

   

  V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov bude dňa 20.11.2019 (streda) žiakom 6. - 9.ročníka poskytnuté riaditeľské voľno z dôvodu testovania žiakov 5.ročníka.

   

 • Predmetové olympiády

  Jesenné mesiace v školskom roku sú obdobím riešenia predmetových olympiád.  Žiaci sa zapájajú do olympiády zo slovenského jazyka, anglického jazyka, matematiky, geografie. Žiaci sa pripravujú v domácom  kole a najlepší absolvujú školské kolá. Ich víťazi postupujú do okresného kola.

  Olympiády sú dobrovoľnou záujmovou činnosťou. Príprava žiakov na olympiádu si vyžaduje systematickú prácu s talentovanými žiakmi a rozvíjajú ich nadanie.

  V novembri sa uskutočnili olympiády:

  7.11. – olympiáda zo slovenského jazyka

  Vyhodnotenie:

  1. miesto – Mária Vačková (8.roč.)
  2. miesto – Nina Leváková (9.roč.)
  3. miesto – Matej Potočný (9.roč.)

  Koordinátorka : Mgr. Adriana Rákošová

  13.11. – olympiáda z anglického jazyka

  Vyhodnotenie:

  Úspešní riešitelia školského kola: Dušan Procházka, Nina Leváková a Broňa Chrenková  - získali najvyšší počet bodov.

  Do okresného kola postúpi: Broňa Chrenková

  Koordinátorka: Mgr. Kristína Uhríková

  Víťazom gratulujeme :)

 • Trendy práce - pre deviatakov a ôsmakov :)

  MPSVR SR uskutočnilo školenie, na ktorom boli prezentované najnovšie informácie pre absolventov. Informácie sú zamerané pre žiakov 9.ročníkov a ich rodičov. Žiaci 8.ročníka už v tomto predposlednom školskom roku môžu sledovať trendy na trhu práce.

  Nová webová aplikácia poskytuje odpovede na otázky: 

  Koho bude trh práce v najbližších rokoch potrebovať?

  Správna voľba odboru - cesta k dobrému uplatneniu.

  Ako pomôcť študentom pri výbere odboru - www.trendyprace.sk

  Bližšie informácie poskytne výchovný poradca: RNDr. Jiří Fiala

 • Exkurzia do Nových Zámkov - múzeum a anglické divadlo

  Dňa 5.11. 2019 sa uskutočnila exkurzia určená pre žiakov 6.- 9. ročníka v Nových Zámkoch. Cieľom exkurzie bola návšteva Múzea Jana Thaina, kde sa  dozvedeli nové poznatky o histórii regiónu. Po obhliadke exponátov sa  presunuli do Kultúrneho domu Kovak, kde sa zúčastnili  predstavenia zo súčasnosti v slovensko-anglickom jazyku. Žiaci si overili svoje jazykové schopnosti v praxi a tešili sa, že predstaveniu v anglickom jazyku rozumeli.

  Exkurziu pripravila Mgr. Kristína Uhríková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Cintorínska 70/1, Trávnica
  Cintorínska 70/1
  941 46 Trávnica
 • +421x035 6584 109
  +421x911 264 301
  Školská jedáleň: 035/ 65 84 191 (odhlasovanie z obedov do 8:00 hod.)

Fotogaléria